איך מייצרים שקיות?

שקיות ניילון נמצאות כמעט בכל מקום והן חלק מחיי היום יום של כולם, אך האם תהית אי פעם “איך מייצרים שקיות ניילון?” רוב האנשים מופתעים לגלות את התהליך הטכני והמסובך ביותר של הכנת שקית ניילון.

מדי שנה מיוצרות כטריליון שקיות ניילון – בעיקר מכיוון שהן תכליתיות וזולות. והכי חשוב, ניתן למחזר שקיות ניילון שוב ושוב כדי ליצור שרפים ממוחזרים לאחר הצרכנים (PCR), אותם ניתן להפוך לשלל מוצרים אחרים. בואו נסתכל מקרוב על האופן שבו מייצרים שקיות ניילון.

1

מיצוי חומרי גלם
השלב הראשון בייצור שקיות ניילון הוא מיצוי חומר הגלם. חומר זה – פוליאתילן – ניתן להפיק מגז טבעי סדוק או משמן מזוקק. מכיוון שפחמימנים אלה ממוקמים מתחת לפני הקרקע, יש להגיע אליהם ולחלץ אותם באמצעות בארות קידוח.

2

בית הזיקוק
שמן מזוקק זה או גז טבעי מועברים לאחר מכן לבית זיקוק. כאשר בבית הזיקוק, נפט מופרד לצפיפות משתנה. התהליך זה מאפשר לחלץ את השמן הנדרש לייצור פלסטיק. הגז או השמן נלחצים ומתחממים על מנת לוודא ששרשראות הפוליאתילן טהורות ומבודדות. זה חיוני לבודד את השרשראות כדי שניתן יהיה לפלמרן אותן ליצירת כדורי שרף מפלסטיק טהור.

כמויות לחץ וחום שונות ישמשו לייצור כדורי שרף בצפיפות שונה, שעשויים לשמש לכל דבר החל משקיות פלסטיק ועד שקיות מכולת. לדוגמה, שקיות מצרכים עשויים בדרך כלל פוליאתילן בצפיפות גבוהה, בעל חוזק מתיחה גבוה יותר מסרטי פלסטיק העשויים מפוליאתילן בצפיפות נמוכה (LDPE) או פוליאתילן ליניארי בצפיפות נמוכה (LLDPE).

3

יצירת סרט פלסטיק
יצירת סרט פלסטיק הוא תהליך ייצור כדורי גלם. הוא כולל חימום יתר ולחץ על כדורי פלסטיק גולמיים מסוג LDPE, HDPE או LLDPE ליצירת נוזל מותך עקבי. השרף החם נמשך כלפי מעלה ליצירת בלון דק וארוך של סרט פלסטיק גמיש מאוד.

בועת הפלסטיק מתקררת כשהיא מתרחבת עוד יותר, והיא נתקלת בכמה גלילים המותחים אותה ליריעות דקות מאוד, שיהיו קירות השקית. לאחר מכן מגלגלים את הסדינים לשתי מיטות שטוחות נפרדות ומעבירים אותם למכונת ההדפסה.

4

השלמת תהליך ייצור שקיות הניילון
השלב האחרון מתחיל בלחיצת שני הגיליונות המודפסים יחד ליצירת דפנות השקית. לאחר מכן ניתן לחתוך את הפלסטיק לגודל ולצורה המתאימים ביותר על סמך השימוש או היישום בפועל של השקית. כאן ניתן להוסיף התאמות אישיות נוספות, כגון ניקובים, הדפסות ועוד.

כיצד מייצרים שקיות פלסטיק ידידותיות לסביבה

אם אתם מחפשים שקית ניילון ידידותית לסביבה, Gotta מציעה סדרה מלאה של שקיות המיוצרות מחומרים ממוחזרים (PCR). תהליך הייצור של שקיות ממוחזרות דומה מאוד לתהליך ייצור שקיות הפלסטיק הרגילות. ההבדל העיקרי הוא תהליך החילוץ והעיבוד של חומרי גלם.

עם זאת, כאשר משתמשים בחומר ממוחזר, כדורי השרף מפלסטיק עשויים מפלסטיק ממוחזר, מה שמקטין את ההשפעה הסביבתית הכוללת. והכי חשוב, שקיות ממוחזרות מציעות חוזק כמו שקית רגילה.